zrušeno

Prosím, pomozte Ratolest Festu nepadnout

Sedmý ročník malého rodinného festivalu (tak trochu obřích rozměrů) už podruhé zrušila pandemie. Ratolest Fest se přesouvá na sobotu 28. května 2022. Tentokrát snad už definitivně. Bez vás to ale nedáme. Podpořit festival můžete na: www.startovac.cz/projekty/ratolest-fest-vas-potrebuje/

Připravit tuhle akci není záležitost pár dnů ani týdnů. Na plánování areálu a programu, který bude prcky i rodiče bavit celý den pracujeme vlastně skoro celý rok. Odměnou nám jsou úsměvy tisíců lidí na obou pražských náplavkách i na řece mezi nimi. Ratolest Fest není projekt agentury, neexistuje, aby generoval zisk. Věřte, nevěřte, děláme to pro radost. To ale neznamená, že dokážeme všechno zařídit zadarmo.

Pro návštěvníky je vstup a program všech stanovišť vždy zdarma. Sportovní kluby, tělovýchovné jednoty, pěvecké, taneční či výtvarné kroužky neplatí žádný nájem. V areálu nejsou prodejní stanoviště, protože z Ratolest Festu si neodnášíte produkty, ale zážitky. Tak chceme tenhle den plný her a zábavy dělat i nadále.

Pro zrušené festivaly 2020 a 2021 se nám povedlo díky pochopení všech dodavatelů zrušit všechny objednané služby s nulovými storno náklady, ale už odvedenou práci vrátit zpět nedokážeme.

Prosíme Vás proto o pomoc, abychom příští rok mohli opět připravovat s čistým štítem. Moc děkujeme za podporu. 

Těšíme se na Vás za rok v plné síle


Tradičně nestíhám, koukněte na RF Facebook 

Již tradičně se v těchto dnech věnuji tomu, aby v sobotu 25. května na náplavkách všechno fungovalo, jak má. Nestíhám tak aktualizovat web. Chcete-li si novinky projít, koukněte na Facebook. Nebo prostě přijďte a uvidíte, co je letos nového.
Všem, kteří hodlají zkoušet vodní sporty (a že šancí bude požehnaně) doporučuji si do baťůžku přibalit suché oblečení.


Ratolest Fest pomáhá, pomáhejte s ním 

Letošní ročník Ratolest Festu uvede opět stanoviště, které ozdobí výtvory dětí z onkologické hematologie ve Fakultní nemocnice v Motole. Cílem této aktivity je vybrat na Ratolest Fest 2019 co nejvíc výtvarných potřeb pro malé pacienty a poslat jim prostřednictvím malovaných i psaných vzkazů z náplavek spoustu pozitivní energie. 

Nejde nám o to, aby jednotlivci přispěli tunami produktů. Cílem je dát dohromady co nejvíc lidí, kteří se nad věcí upřímně zamyslí, přispějí jedním/dvěma kusy do celku a vyšlou do Motola zprávu, že v tom nejsou sami. 

Výtvarné potřeby budeme po celý den vybírat na stanovišti označeném heslem Ratolest Fest pomáhá, kde budete moci také vyrobit svůj vzkaz. Uvidíte tu spoustu výtvarných děl a dílek dětí z motolské onkologické hematologie, s jejichž maminkami tuhle iniciativu děláme.

Přikládám seznam toho, co by se malým umělcům nejvíc hodilo, abyste se už mohli začít zamýšlet nad tím, jak přispějete zrovna Vy:

- barevné papíry
- trojhranné pastelky Koh-i-noor
- trojhranné voskovky
- fixy
- fixy na textil
- barvy na sklo s plastovými šablonami
- lepidlo se třpytkami Kores
- lepící tyčinky Kores (prosíme ne lepidla z obchodu Pepco hned vysychají)
- tuhé temperové barvy Play Color, mohou být i akrylové barvy (větší tuby)
- různé dekorativní samolepky
- samolepicí očička
- raznice (srdíčko, kytičky, zvířátka, motýlci...)lepší jsou raznice větší
- nůžky pro praváky i leváky
- modelovací hmota Play Doh
- třpytivé nalepovací obrázky
- vyškrabávací obrázky
- různé předměty k dotvoření, domalování, pomalování (např.: plátěné a papírové tašky, dřevěné dekorativní výřezy apod.)
- třpytivé a dekorativní papíry


Zavzpomínejte na minulé Ratolest Festy 

Už pilujeme program stanovišť na sobotu 25. května 2019 a tradičně nemáme moc času se věnovat našemu webu. Budeme se samozřejmě úpěnlivě snažit aktualizovat letošní novinky, ale nejjasnější představu o tom, co chystáme poskytne vždy náš Facebook.

Chcete-li si připomenout loňský, předloňský nebo ještě starší ročník, můžete zabrousit do archívu novinek 2017, archívu novinek 2016, archívu novinek 2015 nebo do archívu novinek 2014.